Op. Dr. Şahin Öztürk Kimdir?

op-dr-sahin-ozturk

Op. Dr. Şahin ÖZTÜRK
Genel Cerrahi Uzmanı

1968 Malatya doğumludur.1991 yılında GATA Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1998 yılında GATA Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ihtisasını tamamlamıştır. Ayrıca 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1992-1994 yılları arasında Tatvan’da yaptığı mecburi hizmeti sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde daha sonra örnek uygulama kabul edilerek yaygınlaştırılan “Eş zamanlı ve çok noktalı operasyonlarda farklı birliklere sahada ilk ve acil yaşam desteği sunulmasında eğitilmiş sağlık personeli dışı personel kullanımı projesini” gerçekleştirmiş ve sahada uygulanmasını sağlamıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Gastrointestinal motilite laboratuvarını kurmuş, özellikle travma cerrahisi, kolorektal cerrahi, transplantasyon cerrahisi, ileri düzey cerrahi yoğun bakım, invaziv monitorizasyon konusunda deneyim kazanmıştır.

Travma ve Acil Yaşam Desteği, Mikrocerrahi, Temel ve İleri Laparoskopik Cerrahi ve Vasküler Cerrahi sertifikalarına sahiptir.

1998-2001 yılları arasında Denizli Askeri Hastanesi, 2001-2006 yılları arasında özel muayenehane, 2006-2014 yılları arasında aynı zamanda kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Özel Odak Cerrahi Tıp Merkezi’nde görev yapmıştır.2011-2014 yılları arasında Özel Odak Hastanesi Proje Koordinatörlüğü’nü yürütmüştür.

İleri seviyede İngilizce bilen Şahin Öztürk, evlidir ve iki çocuk babasıdır.